Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
Zawieszanie girland świetlnych nie powinno stanowić większego problemu, jeśli mamy przygotowane odpowiednie narzędzia i akcesoria montażowe. Wskazówki, jak prawidłowo rozwiesić girlandy ogrodowe znajdziecie poniżej.
Potrzebne narzędzia i elementy montażowe
Montaż girland ogrodowych nie wymaga użycia skomplikowanych w obsłudze narzędzi. Potrzebne będą kombinerki do wkręcania kotw, szczypce do opasek zaciskowych oraz drabina, jeśli będziemy montować girlandy na większych wysokościach. Na swojej liście należy też uwzględnić:
Drut prowadzący - wzmocnienie konstrukcji na dużych odległościach
Pierwszy krok jaki należy zrobić, to przygotowanie drutu prowadzącego, który będzie podtrzymywał girlandy. Jeżeli girlandy będą wieszane w większych odległościach, to drut ten będzie niezbędny. Dobrze jest też przygotować dwie obejmy, które pozwolą wykonać pętle na końcach drutu, aby można było zamocować jego początek i koniec. Jeżeli girlandy będą montowane z dużym zagęszczeniem punktów montażowych, użycie drutu nie będzie konieczne.
Stalowa linka jest potrzebna podczas montażu girland świetlnych bez udziału kotw. Montaż polega na tworzeniu niewielkich pętli ze stalowego drutu na filarach, drzewach lub innych pionowych strukturach. Dwa końce pętli trzeba spiąć karabińczykiem, a następnie podpiąć do girland.
Kotwy i karabińczyki - instalacja punktów montażowych
Kotwy są niezbędnym elementem montażu girland, gdyż przez nie zostanie przeprowadzony drut oraz zostaną na nich zamocowane girlandy. Najprostsze do zastosowania będą kotwy wkręcane. Pamiętaj, że odpowiednie zagęszczenie kotw pozwoli uniknąć niepożądanego zwisania i powiewania girland na wietrze. To też gwarancja stabilnego montażu. Punkty kotwiczące powinny być montowane na rozpiętości nie większej niż 6 metrów. Girlandy świetlne iluve są zaopatrzone w specjalne otwory montażowe, dzięki którym można przytwierdzić je do kotw za pomocą prostych karabińczyków. Takie rozwiązanie zapewni szybki montaż i ułatwi zdejmowanie girland.
Dodatkowe zabezpieczenia
Jeśli montujemy girlandy na drzewach lub krzewach warto umieścić drut stalowy w gumowej osłonie, dzięki czemu linka nie będzie się wrzynać w rośliny. W podobny sposób powinno się postępować w przypadku filarów, balustrad lub innych wrażliwych konstrukcji, przez które przewleczony zostanie drut prowadzący.