Rodzaje zszywaczy - ręczne, elektryczne, pneumatyczne
17-11-2020Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
Jaki zszywać budowlany lub tapicerski wybrać? W odpowiedzi na to pytanie pomoże nasz ranking zszywaczy. Uwzględniliśmy różne rodzaje zasilania: pneumatyczne, elektryczne oraz akumulatorowe. Ranking oparty został o opinie klientów, niezawodność danego narzędzia oraz komfort korzystania.
Zszywacze budowlane są alternatywą dla gwoździ i doskonale sprawdzają się tam, gdzie potrzebne jest dyskretne mocowanie, które zapewni estetyczny efekt. Używane są zwykle do mocowania listew przypodłogowych, boazerii, wykładziny, paneli, folii, izolacji, dachówki bitumicznej. Sprawdzą się więc w pracach tapicerskich, instalacyjnych, montażowych, dekarskich czy stolarskich. Spora część dostępnych na rynku zszywaczy budowlanych do zastosowań bardziej profesjonalnych to modele wielofunkcyjne, umożliwiające mocowanie także za pomocą sztyftów.
Do ciężkich prac budowlanych potrzebne są narzędzia najtrwalsze i wytrzymałe, przystosowane do trudnych warunków. Nie inaczej jest w przypadku zszywacza budowlanego, który do użytku profesjonalnego powinien być wykonany z solidnego tworzywa, zapewniającego odporność na zalanie, uszkodzenie po upadku z wysokości, czy zanieczyszczenie pyłem, wiórami itp. Kluczowy dla komfortowego użytkowania jest także uchwyt do trzymania narzędzia – powinien dobrze leżeć w ręce, mieć ergonomiczny kształt i przede wszystkim posiadać powłokę antypoślizgową.
Warto dobrać pod swoje potrzeby i preferencje zszywacz budowlany również pod kątem rodzaju zasilania. Wyróżnia się następujące:
Przy wyborze zszywacza budowlanego trzeba pamiętać o sprawdzeniu, jakie rozmiary zszywek dany model obsługuje i czy są one adekwatne do naszych wymagań. Rozmiarówka jest bowiem spora – od kilku mm do ponad 50 mm. Poza tym do najtrudniejszych prac można dokupić specjalne zszywki, np. dodatkowo wzmocnione (hartowane), powlekane żywicą, nierdzewne oraz o niestandardowych kształtach. Jeżeli mamy szczególne wymagania co do zszywek to warto upewnić się od razu, czy będą współpracowały z danym zszywaczem budowlanym.
W rankingu, który dla Was przygotowaliśmy, znajdziecie zszywacze budowlane w dużej rozpiętości cenowej. Coś dla siebie znajdą w nim i amatorzy, i fachowcy. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem.
Pneumatyczny zszywacz od Makity pozwala na długotrwałą pracę, obsługując zszywki do 50mm. Duża siła wbijania pozwala na pracę z deskami, OSB i płytami wiórowymi. Magazynek ładowany od góry.
Profesjonalny sprzęt od Hikoki sprawdzi się w pracy ze sztyftami 32-65mm. Można go wykorzystać przy łączeniu drewnianych elementów i pracach wykończeniowych. Bardzo szybka praca: 3 sztyfty na sekundę, a to wszystko przy zasilaniu akumulatorowym!
Zszywacz pneumatyczny sprawdzi się przy pracy z zszywkami 6-16mm. Idealny do prac stolarskich oraz tapicerskich. Niewielka masa sprzyja długotrwałej pracy.
Pneumatyczne narzędzie od Gudepolu używać można jako sztyfciarki oraz zszywacza. Pneumatyczne zasilanie sprzyja długiej pracy.
Pneumatyczny zszywacz na zszywki typu 80. Dostarczany w walizce transportowej. Cena jest bardzo atrakcyjna, trzeba jednak pamiętać, że najpierw musimy mieć kompresor ;)