Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
Trud i znój ciężkiej budowlanej pracy uprzyjemnią radia i słuchawki, przystosowane do użytkowania właśnie przy tego rodzaju zajęciach. Zamiast pogrążania się w hałasie, można posłuchać muzyki, wiadomości
Na wynalezienie radia złożyło się kilka odkryć, pracowało na nie wielu pasjonatów i naukowców. W 1887 roku Heinrich Hertz odkrył fale elektromagnetyczne. To była, jakże ważna, podstawa. Do miana ojców tego urządzenia pretendują Nikola Tesla, Aleksander Popow i Guglielmo Marconi. Jednak ten zaszczytny tytuł przyznaje się zazwyczaj temu ostatniemu. W 1895 roku otrzymał on łączność radiową na odległość 1 km. W 1906 roku wyemitowano pierwszy program radiowy, a w Polsce pierwsze rozgłośnie działają od marca 1926 roku.
Lata minęły, a powstały specjalne odbiorniki, specjalne słuchawki ochronne z radiem, dla tych, którzy chcieliby posłuchać muzyki w warunkach prawie ekstremalnych. Takie urządzenia cechuje więc zazwyczaj, większa niż w ich standardowych odpowiednikach, łatwość przenoszenia, wytrzymałość, wielofunkcyjność.
Przykładem radio budowlane GML 50. Urządzenie to jest opisywane jako 360° ochrony i 360° dźwięku. Dlaczego? Cztery głośniki zapewniają przestrzenne brzmienie (subwoofer pomaga w uzyskaniu tego efektu na budowie, w warsztacie, podczas grilla), a ochronę gwarantuje amortyzowana rama aluminiowa, dzięki czemu radio będzie w pełni sprawne nawet wtedy, jeśli spadnie z wysokości dwóch metrów. Dzięki Power Boxowi istnieje możliwość podłączenia do urządzenia MP3, WMA przez USB, złącze AUX In/Out lub z karty SD. Odbiornik posiada także standardowe wtyki, może więc służyć jako źródło zasilania 230 V dla kolejnych urządzeń. Model GML 50 Professional pozwala na ładowanie akumulatorów litowo-jonowych o napięciu 14,4 V lub 18 V. Miłośnikom gadżetów spodoba się na pewno pilot zdalnego sterowania GML 50 Professional oraz podświetlane przyciski LED.
Dużą popularnością wśród fachowców cieszy się produkt Makity – radio BMR 100. Posiada ono wytrzymałą obudowę, odporną na lekki deszcz. Jego obsługę ułatwia gumowy uchwyt przestawiany o 90°. Można zasilać go z dwóch źródeł, prostownika lub akumulatorów. Urządzenie dość łatwo transportować, ponieważ jest małej wielkości, dźwięk, który się z niego wydobywa jest czysty i wyraźny. Radio wygląda bardzo estetycznie.
Wykonując prace hobbystyczne w domu, pracując w leśnictwie, w ogrodzie z kosiarką, czy też zajmując się czymkolwiek innym w warunkach hałasu, warto używać specjalnych ochronnych słuchawek z radiem. Stwarzają one naprawdę dogodną sytuację, podczas której użytkownik ma zapewnioną ochronę uszu, ale również, dzięki radiu właśnie, przyjemniejszą pracę. Te firmy Peltor, specjalizującej się w produkcji ochronników, są wyposażone w szerokie, miękko wyłożone pałąki, które umożliwiają równomierne rozłożenie nacisku oraz dwupunktowe zawieszenie, które obniża jego wartość. Można więc spodziewać się wygody nawet podczas długotrwałego użytkowania. Ponadto, mają poduszki tłumiące wypełnione gąbką i płynem, co dodatkowo zwiększa komfort ich noszenia. Czas żywotności baterii wynosi ok. 200 godzin, w niektórych modelach wejście audio umożliwia podłączenie telefonu komórkowego lub urządzenia do komunikacji radiowej.
Dostępne są również słuchawki Medium Makity do stosowania w budownictwie, rolnictwie, leśnictwie, przemyśle ogólnym. Mają cienkie i bardzo elastyczne pierścienie redukcji szumów, poszczególne nauszniki oznaczone dla prawego i lewego ucha. Są one duże, więc zapewniają uszom tyleż miejsca. Mają ciekawy design i kolor.
Na rynku dostępne są również takie akcesoria, jak przedłużacz bębnowy z radiem, latarka akumulatorowa z radiem, wiertarko-wkrętarka akumulatorowa z radiem, radioładowarka do akumulatorów.