Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
POLECAMY
Darmowa dostawa
Dostawa kurierem
OKAZJA
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
30 dni na zwrot
Bezpieczne płatności online
Bruzdownica tak jak dłutownice, frezarki, gwintownice, klucze udarowe czy lutownice należy do grupy elektronarzędzi. Bruzdownice stosuje się do wykonywania bruzd i wgłębień w murach. Dwie tarcze diamentowe znajdujące się w bruzdownicy napędzane są silnikiem elektrycznym tak samo jak ma to miejsce w przypadku szlifierek kątowych. Cięcie muru wiąże się z powstawaniem dużej ilości pyłu, dlatego warto zaopatrzyć się w odkurzacz.
Działanie bruzdownicy polega na tym, że dwie tarcze diamentowe, umieszczone równolegle względem siebie, tworzą dwa nacięcia na powierzchni obrabianego materiału. Oczywiście, dbając o bezpieczeństwo użytkownika bruzdownicy, jej producenci montują w maszynie osłonę nad tarczami. Zależnie od tego, jakiego sprzętu użyjemy, nacięcia wykonane przez bruzdownicę mają różną szerokość. Jak wspomniano, niezbędnym osprzętem towarzyszącym bruzdownicom są diamentowe tarcze. Dzięki nim bruzdownica jest w stanie przecinać materiały bez powodowania erozji, wyróżnia je nie tylko ostrość, ale i precyzja.
Co więcej, poprzez ich zastosowanie, operator bruzdownicy nie musi martwić się, że swoimi działaniami spowoduje pęknięcie czy choćby porysowanie materiału, w którym pracuje. Pamiętajmy, że miękkim ostrzem dokonamy precyzyjnego cięcia twardych elementów, nawet takimi jak ceramika, zbrojny beton, kamień. Natomiast za pomocą bruzdownicy i ostrza twardego poradzimy sobie z materiałami miękkimi. Pamiętajmy, by przed przystąpieniem do bruzdowania, nałożyć odpowiednie ubranie ochronne – obuwie, okulary, ochraniacz słuchu. Bruzdownica to elektronarzędzie, które oszczędza człowiekowi wiele wysiłku.
Bruzdownica to podstawowe narzędzie w grupie elektronarzędzi służące do wykonywania rowków w murach lub ścianach, w których układa się kable, rury lub szyny. Proces, który wykonuje bruzdownica często nazywany jest bruzdowaniem. Zasada pracy bruzdownicy elektrycznej polega na napędzaniu przez silnik elektryczny dwóch tarcz tnących, które obracając się dokonują nacięć w postaci dwóch równoległych szczelin. Szerokość wycinanego rowka (bruzdy) regulowana jest poprzez tulejki dystansowe oddzielające tarcze bruzdownicy.
Bruzdownice wyposażone są w tzw. stopy, które umożliwiają swobodne przesuwanie bruzdownicy po powierzchni, na której dokonujemy nacięć. Obudowa bruzdownicy wyposażona jest w nastawę do doboru głębokości nacinanej bruzdy (zazwyczaj do 0 do 35mm). Bruzdownice często wyposaża się dodatkowo w krućce, umożliwiające odciąg pyłu, co zdecydowanie poprawia komfort pracy.