Dostawa kurierem
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Dostawa kurierem
Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.30 dni na zwrot
Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
Bezpieczne płatności online
Darmowa dostawa
Frezowanie to bardzo często wykorzystywany proces obróbki płaszczyzn, rowków, uzębień, kanalików i powierzchni o różnorodnych kształtach. Z wykorzystaniem takich elektronarzędzi jak frezarki czy szlifierki proste możesz nadać powierzchniom określony kształt. Narzędzia te potrzebują jednak do pracy odpowiednich frezów, które zależnie od swojej konstrukcji umożliwiają osiągnięcie zróżnicowanych efektów na wielu powierzchniach.
W tym dziale znajdziesz produkty z trwałych i odpornych materiałów, które zostały wykonane przez sprawdzonych i cenionych producentów. Niezależnie od tego, czy chcesz wykonać frezowanie powierzchni drewnianych, metalowych, betonowych czy ceramiki/szkła, u nas znajdziesz frezy idealnie przystosowane do obróbki każdego z tych materiałów. Dla Twojej wygody przygotowaliśmy także zestawienia podziale na urządzenia, z jakimi współpracują. Znajdziesz tutaj m.in. modele przeznaczone do frezarek, mikroszlifierek i szlifierek prostych. Wybór właściwego frezu będzie łatwiejszy również dlatego, że omawiamy ich podział ze względu na kształt oraz przeznaczenie.
Drewno to surowiec, który wymaga precyzyjnej obróbki. Niezależnie od tego, czy wykonujesz skomplikowaną konstrukcję, czy zdobisz meble, będziesz potrzebował odpowiednich, dopasowanych do aktualnych prac akcesoriów. Do obróbki miękkiego drewna takiego, jak lipa, świerk czy sosna możesz wykorzystać frezy do drewna ze stali szybkotnącej. Sprawdzą się tutaj także modele z węglików spiekanych, które nadają się również do skrawania twardego drewna. Natomiast do
Metale ze względu na swoje właściwości potrzebują odpowiednich narzędzi do obróbki. Nie każdy frez poradzi sobie ze skrawaniem takich powierzchni. Dlatego produkty do tego materiału stanowią bardzo zróżnicowaną pod względem konstrukcji, rozmiarów, kształtów i użytych materiałów kategorię. Potrzebujesz frezów nasadzanych, a może trzpieniowych?
Wszystkie z nich znajdziesz w naszej ofercie. Możesz wybierać spośród produktów umożliwiających pracę czołową i boczną. Znajdziesz tutaj także rozwiązania przydatne podczas skrawania głębokich rowków, grawerowania, cięcia i wykonywania otworów.
Beton jest niezwykle wymagającym materiałem, dlatego frez do jego obróbki musi charakteryzować się sporą wytrzymałością. Jeśli chcesz wyrównać posadzki, wykonać żłobienia, czy usunąć zalegające pozostałości po farbach i klejach na betonie, potrzebujesz specjalnych produktów. Dostępne w naszym sklepie frezy do betonu pozwolą Ci uporać się ze wszystkim zadaniami szybko i wydajnie. Zastosowane w produktach nowoczesne rozwiązania poprawią komfort Twojej pracy i znacznie ją ułatwią.
Podczas obróbki delikatnych materiałów należy sięgnąć po odpowiedni frez. Co konkretne można obrabiać frezami do szkła i ceramiki? Oto przykładowe materiały:
Wszystko tutaj jeszcze zależy od materiału wykorzystanego do produkcji frezu. Wiertło do frezarek może mieć przykładowo nałożone diamentowe ziarno, dzięki czemu przyda się również jako tarnik do powiększania otworu.
Frezowanie to skomplikowany technologicznie proces, który wymaga użycia specjalistycznych narzędzi i akcesoriów. Niewłaściwe dopasowanie sprzętu i frezów do rodzaju wykonywanego zadania może skutkować uszkodzeniem narzędzi, skrawanej powierzchni, a nawet stanowić zagrożenie dla operatora urządzenia. Frez zależnie od tego, jaki rodzaj materiału mają skrawać, odznaczać się będzie innymi właściwościami i parametrami technicznymi. Powinien zatem być dostosowany do rodzaju obrabianego materiału. Frezy różnią się materiałem, z jakiego zostały wykonane, kształtem, rozmiarem, liczbą rowków, kierunkiem frezowania czy długością mocowania.
Domyślnym urządzeniami do pracy z frezami są oczywiście frezarki dolno- i górnowrzecionowe oraz CNC. Tutaj skupimy się innych urządzeniach, które można wykorzystać do frezowania.
Pasjonuje Cię modelarstwo? A może jesteś jubilerem? Niezależnie od tego, czym się zajmujesz, do wykonania prac wymagających niezwykłej precyzji skorzystaj ze specjalnych frezów współpracujących z mikrofrezarkami. Pozwalają one na uzyskanie idealnych grawerów, żłobień i kształtów w nawet bardzo twardych materiałach czy podczas obróbki tworzyw sztucznych. Frezy do mikroszlifierek powinny charakteryzować się tym większą wytrzymałością, im twardszy jest obrabiany materiał. Do tych najtwardszych materiałów nadają się frezy diamentowe.
Szlifierki proste to urządzenia wielofunkcyjne, które znajdują się w wielu profesjonalnych warsztatach, ale także przydomowych garażach. Frezy do szlifierek prostych pozwalają na obróbkę drewna, metali kolorowych, żelaza, stali i nie tylko. Zależnie od geometrii ich ostrzy oraz ich umiejscowienia pozwalają osiągać zróżnicowane efekty. Znajdziesz wśród nich zarówno produkty walcowe, jak i walcowo-czołowe.
W przypadku tych akcesoriów możemy znaleźć różne kształty. Pokrótce przedstawimy, jak forma ma wpływ na wykonywaną pracę.
Frez trzpieniowy to niezwykle uniwersalne rozwiązanie. Niezależnie, czy w swoim warsztacie pracujesz przy pomocy frezarki CNC, dolno- czy górnowrzecionowej, bez problemu możesz z niego korzystać. Przyda się zarówno do obróbki drewna, jak i metalu. Wystarczy dobrać odpowiedni typ frezu trzpieniowego.
Do wykonania prostokątnych rowków na kantach desek użyj frezów do wręg. Zależy Ci na trwałym i mocnym połączeniu elementów? Zainwestuj we frezy trzpieniowe do połączeń. Do wykonania ozdobnych łączeń skrzynek nadadzą się frezy do wczepów jaskółczych. Uzyskanie rowków, wpustów i połączeń na pióro umożliwią frezy piłkowe. Wykonanie wykończeń krawędzi, idealnie równych żłobień i otworów powierz frezom profilowym. Natomiast do prac zaawansowanych z użyciem specjalistycznego sprzętu sprawdzą się niezwykle wygodne w użytkowaniu frezy spiralne.
Te produkty należą do frezów trzpieniowych, które mocowane są w elektronarzędziach za pomocą trzpieni. Są one wykorzystywane do frezarek dolnowrzecionowych, ale także górnowrzecionowych oraz typu CNC. Frezy proste mogą mieć różną liczbę ostrzy - dwa, trzy lub cztery. Ostrze czołowe narzędzia umożliwia nie tylko wykonywanie samego frezowania, ale również wiercenie i wycinanie.
To rozwiązanie doskonale nadaje się do wykańczania krawędzi czy wykonywania żłobień i otworów. Niektóre produkty wyposażone są w ograniczniki posuwu, które podnoszą komfort i jakość wykonanych prac. Frezy profilowe produkowane są z węglików spiekanych, co sprawia, że są niezwykle trwałe. Wykorzystasz je do prac wymagających dużej dokładności. Frezy profilowe dostępne są w różnych rozmiarach. Ich średnica może wynosić od 3 do 30 mm.
Frezy kształtowe należą do kategorii frezów trzpieniowych, których konstrukcja składa się z trzpienia i ostrza tnącego. Wśród nich znajdziesz frezy kuliste, kątowe, ćwierćokrągłe, frezy do rowków teowych i Woodruffa. Każdy z nich przeznaczony jest do wykonywania określonych kształtów i różni się od innych frezów powierzchnią roboczą. Najczęściej używane są frezy kształtowe proste. Do wykonania obróbki zgrubnej często wykorzystuje się frezy kształtowe kuliste. Obróbka płaskich powierzchni możliwa jest m.in. dzięki frezom na jaskółczy ogon, których używać można zarówno do prac zgrubnych, jak i wykończeniowych.
Frezy trzpieniowe do metalu to akcesoria, które sprawdzą się podczas każdego etapu obróbki powierzchni, od skrawania zgrubnego do obróbki wykańczającej. Są niezbędnym elementem wyposażenia każdego warsztatu tokarskiego. W tym dziale znajdziesz frezy trzpieniowe wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak węglik spiekany czy stal szybkotnąca.
Frezy trzpieniowe są niewielkimi narzędziami, za pomocą których możliwa jest obróbka stali niestopowych i stopowych, żeliwa szarego, ciągliwego, sferoidalnego, miedzi, aluminium, stopów miedzi i aluminium oraz tworzyw sztucznych. Ich zadanie polega na zbieraniu resztek materiału z obrabianego materiału. Dzięki nim wykonasz otwory m.in. do zamocowania zawiasów czy powieszenia elementu na ścianie. Frezy trzpieniowe produkowane są z różnych materiałów. W naszym asortymencie znajdziesz także produkty pokryte dodatkową warstwą materiału, zwiększającą wytrzymałość danego produktu.
Ze względu na kształt ostrza frezy trzpieniowe dzielą się na frezy z czołem prostym, kulistym i frezy kształtowe. Pierwsze z nich wykorzystywane są do obróbki powierzchni z tworzyw sztucznych i lekkich metali. Frezy trzpieniowe do metalu z czołem kulistym to produkty przeznaczone do powierzchni, które trudno jest poddać obróbce. Możesz je wykorzystać do pracy m.in. ze stalą hartowaną, tworzywami sztucznymi czy żeliwem.
Frezy trzpieniowe można podzielić także w zależności od rodzaju chwytu. Znajdziesz wśród nich frezy z chwytem walcowym, stożkowym i walcowym ze spłaszczeniem.
Ten rodzaj umożliwia wykonywanie rowków, połączeń na pióro i wpust oraz połączeń na obce pióro. Część dostępnych w naszym sklepie produktów wyposażona jest w system anti-kickback, stanowiący ogranicznik posuwu, a także została pokryta specjalną powłoką, która zapobiega zbytniemu przywieraniu materiału. Frezy piłkowe można zakupić jako same ostrza lub wyposażone w trzonek. Dużą zaletą tych produktów jest możliwość ich składania, która pozwala osiągać różne efekty w zależności od wybranej grubości ostrza i trzpienia.
Akcesoria te umożliwiają szybsze i bardziej komfortowe frezowanie, dzięki swojej konstrukcji. Spirala napotyka mniejszy opór materiału niż pozostałe rodzaje frezów. Ze względu na sposób odprowadzania wiórów, frezy spiralne można podzielić na pozytywy i negatywy. Pozytywy odprowadzają wióry w stronę uchwytu, natomiast negatywy w przeciwnym kierunku. Frezy spiralne mogą być prawo lub lewo obrotowe.
Frezy spiralne mogą mieć kilka ostrzy - od jednego do czterech. Tego typu narzędzia przeznaczone są tylko do specjalistycznego sprzętu. Wykorzystuje się je do bardziej zaawansowanych i trudnych prac. Służą m.in. do wycinania formatek, frezowania kanałów i wycinania elementów krzywoliniowych.
Jak łatwo zauważyć, bogaty wybór kształtów tej kategorii produktów wynika również z różnorodnych zastosowań. Omówimy pokrótce te podstawowe wykorzystania.
Frezy trzpieniowe nazywane również palcowymi to narzędzia skrawające. Ich budowa składa się z trzpienia (uchwytu) i ostrza tnącego śrubowego. Niezwykle istotny we frezach jest rodzaj materiału wykorzystanego do ich produkcji. Decyduje on o twardości narzędzia, co z kolei przekłada się na jego wytrzymałość. W im twardszym materiale wykonywana jest obróbka, tym bardziej wytrzymałe powinny być frezy.
Najczęściej frezy trzpieniowe do połączeń wykonuje się ze stali szybkotnącej (HSS), stali szybkotnącej proszkowej (HSSE-PM), stali szybkotnącej z dodatkiem kobaltu (HSSE) lub węglików monolitycznych (VHM). Każdy frez do połączeń musi być opisany normą polską i międzynarodową DIN. Normy określają wymiary frezów takie jak długość całkowitą, długość części roboczej i liczbę ostrzy.
Frezy do połączeń klejowych doskonale sprawdzą się do frezowania paneli, drzwi i mebli. Z ich pomocą praca przebiega szybko i sprawnie, a powstałe połączenia są praktycznie niezniszczalne. Dostępne frezy do wczepów jaskółczych zaprojektowane zostały do wszystkich przyrządów obróbkowych. Dają piękne i trwałe połączenie, które jest również niezwykle wytrzymałe. Wykorzystywane do produkcji skrzynek i elementów, których łączenia są eksponowane. Frezy robione do wykorzystania z frezarkami wymagają dłuższego trzonka.
Jeżeli chcesz uzyskać prostokątny rowek na kancie deski, potrzebujesz frezu do wręg. Przydaje się on do wielu prac, w których konieczne jest np. wykonanie połączeń na zakładkę, elementów drzwi czy szuflad. Dzięki nim wykonasz także rowki w starych oknach, aby je uszczelnić dodatkową uszczelką lub zamocować szybę izolacyjną. Wymienne łożyska umożliwiają uzyskiwanie wręgów o różnych głębokościach, co niweluje konieczność używania i zakupu wielu narzędzi.
Frezy wyrównująco-bruzdujące idealnie nadają się do robienia rowków, nacięć i fazowania krawędzi. Dzięki nim uzyskasz perfekcyjne wykończenie obrabianej powierzchni. Produkty, których ostrze zostało wykonane z węglika spiekanego, pozwolą Ci na skuteczną i wydajną pracę przez długi czas. Niektóre frezy wyrównująco-bruzdujące pokryte są specjalną powłoką, która ogranicza przywieranie odpadów powstających podczas frezowania. Odpowiednio wycentrowane i zbalansowane narzędzia są gwarancją precyzji wykonywanego zadania Frez rowkujący ma kluczowe znaczenie podczas wielu prac.
W zależności od rodzaju obrabianej powierzchni, a także etapu obróbki konieczne jest wykorzystanie różnych narzędzi. Często uzyskanie odpowiedniego efektu, wymaga użycia kilku rodzajów frezów. Zestawy frezów to idealne rozwiązanie, gdy chcesz wykonać frezowanie od początku do końca i nie martwić się o niezbędne narzędzi. W naszej ofercie znajdziesz specjalnie przygotowane komplety frezów kierowane zarówno dla profesjonalistów, jak i wielbicieli majsterkowania. Umożliwiają one wykonanie nawet najbardziej wymagających kształtów. Za ich pomocą możesz obrobić powierzchnie na wiele sposobów. Praktyczne walizki pozwolą utrzymać Ci narzędzia w odpowiednim porządku i zabrać je ze sobą w każdej chwili w dowolne miejsce.
W naszej ofercie zaopatrzysz się w produkty w korzystnych cenach wykonane z różnych materiałów, które sprawdzą się do skrawania zarówno tych miękkich, jak i twardszych materiałów. Dostawa jest bezpłatna. Rozmiar, zgodność pracy z danym urządzeniem, cena, rodzaj kształtu i inne informacje są podane bezpośrednio przy konkretnym produkcie. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!
Powiązane kategorie: