Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
OKAZJA
Darmowa dostawa
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
Dostawa kurierem
30 dni na zwrot
W przypadku gwintownic elektrycznych możemy wyróżnić ich dwa rodzaje:
Gwintownice służą do wykonywania nacięć na rurach lub wałkach. Można także z ich pomocą poprawiać już istniejące gwinty lub oczyścić je z korozji. Dzięki gwintownicy, nazywanej także potocznie gwinciarką, możemy wykonać gwinty zgodne z normami. Gwintownica niezbędna jest w czasie napraw hydraulicznych oraz w niektórych pracach budowlano-remontowych. Narzędzie to umożliwia przygotowanie precyzyjnych połączeń gwintowanych rur i śrub.
Przy pracy gwintownicą niezbędnym dodatkiem jest posiadanie specjalistycznego oleju do gwintowania, który zastąpić można także olejem silnikowym lub lnianym. Należy wysmarować nim powierzchnię, którą zamierzamy gwintować przed umieszczeniem w gwintownicy.
Gwintownice elektryczne to elektronarzędzia przeznaczone do obróbki rur. Z pomocą gwintownicy możemy zagwintować rurę, ułatwiając wykonanie złączy. Jak ważne jest precyzyjne gwintowanie wie każdy, kto zajmuje się układaniem kanalizacji lub instalacji grzewczej.
Elektryczne gwintownice pozwalają na wykonanie nacięć szybciej i precyzyjniej, niż w przypadku gwintownicy ręcznej. Nie wymagają także użycia siły. Doskonale sprawdzą się w wyposażeniu profesjonalisty, także przy pracach seryjnych.
Ze względu na budowę i wielkość gwintownice możemy podzielić na:
Decydując się na gwintownicę, warto sprawdzić, ile i jakich rozmiarów głowice są dołączone w zestawie oraz jak wygląda dostępność głowic w przypadku ich zużycia. Najczęściej średnica dołączonych głowic waha się do ¼” do 1 1/2 “. Im większy wybór głowic mamy do danego modelu gwintownicy, z tym większym zakresem rur będziemy mogli pracować. Zwykle w komplecie jest od 5 do 7 narzynek.
Gwintownice to narzędzia ręczne lub elektryczne (napędzane silnikiem elektrycznym) służące do wykonywana gwintów głównie na rurach. Zasada działania gwintownicy polega na wykonywaniu ruchu obrotowego w osi przedmiotu, na którym dokonuje się nacięcia gwintu za pomocą głowic, w których umieszczone są noże nacinające (narzynki). Zasada pracy głowicy gwinciarskiej odwzorowuje zasadę działania nakrętki, która nakręcana jest na śrubę. W przypadku gwintownic zamiast gwintu korzysta się z noży, które wycinają gwint na walcu (rurze) na które nakręca się gwintownica. Gwintownice służą do nacinana gwintu od 1/8 do nawet 2 cali. W przypadku gwintownic ręcznych narzędzie wyposażone jest w długie ramie, za pomocą którego wywyłuje się moment obrotowy na głowicę za pomocą siły dłoni.