Dostawa kurierem
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
OKAZJA
Dostawa kurierem
OKAZJA
OKAZJA
OKAZJA
OKAZJA
30 dni na zwrot
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
Bezpieczne płatności online
Darmowa dostawa
Wiele osób myli hydrofory i pompy ogrodowe myśląc, że jest to jedno i to samo urządzenie. Choć są one do siebie podobne, to jednak różnią się w niektórych, ważnych aspektach. Zestaw hydroforowy składa się z pompy, ciśnieniowego przekaźnika i zbiornika powietrzno-wodnego. Producenci, tworzący te urządzenia, stawiają na stworzenie stałego ciśnienia wody, dzięki czemu może ona płynąc od razu po odkręceniu kurka. Systemu automatycznego nawadniania wymuszają zakupienie hydroforu. Produkt ten jest niezbędny, jeśli wodę do budynku trzeba pobierać ze studni. W naszym sklepie narzedzia.pl znajdziesz kilkanaście różnych modeli tych urządzeń, pochodzących od sprawdzonych i renomowanych producentów.
Na wielu działkach czy w ogrodach można zobaczyć hydrofory potrzebne do prawidłowego nawodnienia terenu. Posiadają one swój specyficzny walcowaty kształt, choć nie zawsze. Do urządzenia podłączona jest hydroforowa pompa, która ma zasysać wodę i transportować ją do hydroforu.
Wybierając model z wieloma przydatnymi funkcjonalnościami i czujnikami, pompa może załączać się tylko wtedy, kiedy będzie to konieczne, tzn. najczęściej wtedy, kiedy w zbiorniku spadnie ciśnienie. W takiej sytuacji woda będzie transportowana tak długo, aż nie osiągnie założonej, maksymalnej wartości. Po wykonaniu tego zadania pompa wyłączy się automatycznie. Systemy nawadniające zazwyczaj są regulowane, dlatego pompa będzie się włączać tylko wtedy, kiedy naprawdę będzie to konieczne, czyli np. w momencie podlewania roślin. Inwestując w takie wyposażenie, jesteś w stanie mocno obniżyć koszty związane ze zużyciem wody.
Hydrofory ogrodowe z biegiem lat nabrały zmian i w designie i w funkcjonalności. Dziś możesz zakupić hydrofor do ogrodu możliwie najbardziej zaawansowany technologicznie, ale jednocześnie prosty w obsłudze. Nie są to już tak głośne urządzenia i wiele z nich wyposażonych jest w wydajniejsze i mocniejsze pompy.
Zastanawiasz się, jaki duży powinien być hydrofor, w który zainwestujesz? Rozmiar powinien być zależny od zapotrzebowania. W naszym sklepie znajdziesz modele z objętością wynoszącą kilka, ale i kilkaset litrów. Przy zakupie należy pamiętać, aby nie wybierać zbyt małego hydroforu, ponieważ wtedy pompa będzie musiała pracować cały czas, a to z kolei ma duży wpływ na skrócenie żywotności urządzenia. W ciągu 24 h pompa przeważnie wykonuje od 20 do 30 cykli i warto zadbać o to, aby wartości te były faktyczne, ponieważ w innym przypadku ulegnie ona zniszczeniu w krótszym czasie. Zbiornik hydroforu powinien mieć ciśnienie maksymalne – 3 bary.
W naszym sklepie narzedzia.pl dostępne są różne rodzaje hydroforów do domu, jak i na działkę. Ogółem na rynku możesz znaleźć takie modele jak:
Tradycyjne – przeważnie w kształcie walcowatym, dzięki czemu można go ustawić w poziomie lub pionie. Dostępne są w szerokiej gamie pojemnościowej, cechują się wytrzymałością, ale i koniecznością częstego sprawdzania poziomu ciśnienia powietrza.
Przeponowe – ich pojemność nie przekracza 100 l. Wyposażone są w membranę, inaczej przeponę, która oddziela ścianki zbiornika od wody. Pomiędzy membraną a ściankami znajduje się tylko powietrze. Dzięki temu woda nie styka się ze ściankami, a więc nie następuje zjawisko korozji. Jednak w razie uszkodzenia membrany, należy wymienić ją na nową.
Na dwa zbiorniki – na rynku można znaleźć hydrofory z dwoma zbiornikami – powietrza i wody, które są połączone poprzez pracującą pompę i sprężarkę.
Bezzbiornikowy – znajdzie swoje zastosowanie jako hydrofor ogrodowy do nawadniania roślin. Model ten to rodzaj pompy hydroforowej z potrzebnym sprzętem dodatkowym. Posiada pompę powierzchniową pracującą w sposób automatyczny. Przeważnie wyposażony jest w mały ciśnieniowy zbiornik, dający możliwość szybkiego przetransportowania wody do kranu.
W przypadku zbiorników hydroforowych do wyboru są modele przeponowe i ocynkowane. Zanim wybierzesz jeden z nich, warto zwrócić uwagę na ich zalety i wady.
Model ocynkowany posiada zalety takie jak:
nie koroduje i świetnie sprawdza podczas zmiennych warunków atmosferycznych,
posiada rurkę, dzięki której można łatwo sprawdzić, ile jest powietrza i wody w jego wnętrzu,
cechuje go bardzo wysoka trwałość.
Do wad modelu ocynkowanego można zaliczyć:
cykliczne sprawdzanie ciśnienia powietrza zawartego w zbiorniku,
konieczność uzupełniania powietrza za pomocą kompresora, ponieważ modele te nie są wyposażone w przeponę.
Zbiornik przeponowy charakteryzuje się takimi zaletami jak:
obecność przepony, dzięki czemu nie trzeba zawracać sobie głowy cyklicznym wypełnianiem powietrza w zbiorniku,
konieczność kontroli ciśnienia powietrza, tylko raz w ciągu roku,
szybsze, prostsze i tańsze podłączenie do pompy hydroforowej.
Do wad tego zbiornika należy zaliczyć:
powinność zabezpieczenia zbiornika przez czynnikami zewnętrznymi, jeżeli ma być zamontowany poza domem,
niska trwałość przez wzgląd na przeponę – im grubsza przepona, tym wykazuje dłuższą żywotność.
Hydrofory instalowane są w budynkach jednorodzinnych ze słabym ciśnieniem w kranie, które mają dostęp do sieci wodociągowej. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na ich parametry m.in. pojemność zbiornika i moc pompy. W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych hydroforów, więc z pewnością dopasujesz dany model do swojego domowego gospodarstwa. Zastanawiając się nad zakupem hydroforu, najlepiej przemyśleć, czy zestaw nie będzie lepszym rozwiązaniem. Wówczas otrzymasz od razu pompę, zbiornik ciśnieniowy, przekaźnik i zawory.
Jeśli na Twojej działce, głównym narzędziem nawadniania ogrodu jest wąż ogrodowy, wówczas zestaw hydroforowy nie musi być aż tak wydajny. Pompa nie potrzebuje wielkich parametrów, więc można pomyśleć o zastosowaniu modelu o maksymalnej wydajności wynoszącej 60 l/min. Zbiornik również może posiadać niewielkie wymiary np. 24 l. Jeśli zdecydujesz się na zbiornik z gumową przeponą, podniesie się sprawność i wydajność zbiornika. Taki zestaw bez problemu poradzi sobie z niewielkim ogrodem.
Duży ogród wymaga większego systemu nawadniania, najlepiej w sposób automatyczny i w oparciu o zraszacze. Ze względu na to, potrzebny będzie wydajniejszy zestaw np. z maksymalną wydajnością na poziomie 100 l/min. Zdecyduj się również na zbiornik przeponowy z większą pojemnością, aby podlewanie było sprawne. Sprawdź więc zbiorniki posiadające od 200 do 300 litrów pojemności.
W naszym sklepie narzedzia.pl znajdziesz mnóstwo rozwiązań do domu, jak i ogrodu oraz nawadniania. Zainwestuj w sprawdzone sprzęty od renomowanych producentów, którym zaufało już szerokie grono klientów.