Darmowa dostawa
Wróć do Elektronarzędzia
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
Głównym zadaniem kluczy udarowych jest dokręcanie i odkręcanie elementów śrubowych. Każdy model wyposażony jest w mechanizm udarowy, opierający swoje działanie na generowaniu cyklicznych uderzeń działających na śrubę powodujących jej odkręcanie. Dzięki temu może być stosowany z powodzeniem w przypadku zapieczonych śrubunków. Najważniejszym parametrem przy wyborze kluczy udarowych jest maksymalny moment obrotowy, określający moc klucza wyrażany w Nm. Elektronarzędzia dzielimy na te o zasilaniu sieciowym, pneumatycznym lub akumulatorowym. Klucze udarowe profesjonalistom dostarczają producenci tacy jak: Bosch, Makita, DeWalt, Hikoki czy Metabo. Produkty dla majsterkowiczów możemy znaleźć w asortymencie: Ryobi, AEG, Einhell, Yato, Neo czy Graphite.
Wróć do Elektronarzędzia
Darmowa dostawa
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
OKAZJA
Dostawa kurierem
30 dni na zwrot
Bezpieczne płatności online
Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy wielbicielem majsterkowania, jeśli podczas prac musisz często odkręcać i dokręcać wiele śrub, to klucz udarowy jest z pewnością akcesorium, którego nie może zabraknąć w wyposażeniu Twojego warsztatu. Elektronarzędzie pomoże Ci znacznie zmniejszyć ilość czasu potrzebną na wykonywanie zadań. Z jego pomocą w parę chwil odkręcisz nawet zapieczone śruby i nakrętki.
W naszym sklepie przygotowaliśmy szeroką ofertę kluczy udarowych idealnych zarówno do profesjonalnych warsztatów, jak i przydomowych garażów. Znajdziesz tutaj produkty znanych i sprawdzonych producentów, których rozwiązania doceniają w swojej codziennej pracy tysiące użytkowników.
Każdy klucz udarowy wyposażony jest w mechanizm udarowy. Pozwala on na sprawne i szybkie działanie nawet w przypadku zapieczonych od lat śrub i nakrętek. Mechanizm udarowy w kluczy powoduje częste i regularne uderzenia w przekładnię obracającej się głowicy. Elektronarzędzie wyposażone w specjalny system wałków, które współpracując ze sobą, wywołują krótkotrwały moment skrętny, pokonuje siłę sprężystości gwintu elementu śruba-nakrętka. Najczęściej stosowane mechanizmy kluczy udarowych to "twin hammer" (podwójny bijak - dwa młoty osadzone we wrzecionie, powodują bardzo gwałtowny przyrost momentu), "pin-clutch", "pin-less" - ostatni najbardziej zaawansowany system stosowany w kluczach udarowych, gdzie cały moment osiągany jest przez jeden wałek osadzony w obudowie.
Klucz udarowy to elektronarzędzie zaprojektowane do odkręcania oraz dokręcania elementów śrubowych. W zależności od typu zasilania klucze udarowe należą do jednej z trzech grup: narzędzi akumulatorowych, narzędzi pneumatycznych lub narzędzi sieciowych. To, które urządzenie będzie najlepsze, zależy przede wszystkim od częstotliwości jego używania oraz prac, do jakich będzie przeznaczone. Każdy typ kluczy udarowych ma swoje niewątpliwe zalety. Kiedy warto wybrać pneumatyczne klucze udarowe?
Pneumatyczne klucze udarowe to narzędzia profesjonalne. Przede wszystkim dlatego, że osiągają większy moment obrotowy niż pozostałe tego typu sprzęty. Są także dość lekkie i bez wątpienia trwałe. W ich wnętrzu nie ma zbyt wielu elementów, które mogłyby ulec zniszczeniu. Niska waga to także komfort użytkowania, który jest szczególnie zauważalny dla osób dokręcających i odkręcających śruby i nakrętki wiele razy w ciągu dnia. Klucze udarowe pneumatyczne wymagają do pracy sprężonego powietrza, dlatego niezbędna jest instalacja ze sprężarką. Sprężone powietrze dodatkowo chłodzi narzędzie podczas pracy, dzięki czemu nie musisz martwić się o jego przegrzanie w trakcie dokręcania elementów przez wiele godzin.
Elektryczne klucze udarowe nie wymagają do pracy sprężarki, która w przypadku modeli na sprężone powietrze stanowi dodatkowy wydatek. Co więcej, elektryczne klucze udarowe idealnie nadają się do mniejszych prac w domu i majsterkowania. Urządzenia w swojej zwartej obudowie mieszczą silnik, baterię oraz inne komponenty. Warto także wspomnieć o akumulatorowych kluczach udarowych, które idealnie nadają się do odkręcania śrub w warsztatach mechanicznych. Podzielić je można na dwie grupy, według rozmiaru uchwytu: akumulatorowe klucze udarowe z gniazdem na bity ¼’’ oraz posiadające uchwyt kwadratowy na nasadki ½’’.
Elektryczne klucze udarowe doskonale poradzą sobie zarówno z mniejszymi, jak i większymi śrubami. Większość nowoczesnych modeli wyposażona jest także w zabezpieczenie, które zapobiega nadmiernemu dokręcaniu elementów. Rozwiązania wykorzystujące do pracy akumulator łatwo przetransportujesz i wykorzystasz w dowolnym miejscu. Niestety są cięższe od modeli zasilanych sieciowo, gdyż do standardowej wagi narzędzia należy doliczyć ciężar dołączonego akumulatora.
Klucze udarowe pneumatyczne to rozwiązania chętniej wybierane przez profesjonalistów. Wpływa na to głównie waga urządzenia oraz wysoki moment obrotowy. Modele pneumatyczne pozwalają działać szybciej ze znacznie większą siłą, co ma bardzo istotne znacznie dla osób seryjnie wkręcających i wykręcających śruby w codziennej pracy. W czasie wykonywania zadań należy jednak uważać na małe śruby i nakrętki, gdyż duży moment obrotowy może łatwo uszkodzić gwinty niewielkich elementów. Ich wadą jest także konieczność posiadania sprężarki. Klucze udarowe elektryczne są z kolei bardziej uniwersalne i sprawdzą się przy odkręcaniu i dokręcaniu elementów o różnych wielkościach. Niestety są cięższe od modeli pneumatycznych i częściej ulegają awariom, na co wpływa ich bardziej złożona konstrukcja. W przypadku zakupu kluczy elektrycznych zasilanych sieciowo wadą będzie także kabel, który znacząco ogranicza możliwość manewrowania narzędziem i docieranie do oddalonych miejsc.
Klucze udarowe, których moment obrotowy wynosi poniżej 170-200 Nm nazywane są często zakrętarkami. Do pracy kluczami udarowymi stosuje się specjalne kwadratowe nasadki, które często oferowane są wraz z elektronarzędziem.
Klucz udarowy to elektronarzędzie zaprojektowane do odkręcania lub zakręcania elementów śrubowych. W zależności od typu zasilania klucze udarowe należą do jednej z trzech następujących grup: narzędzi akumulatorowych, narzędzi pneumatycznych lub narzedzi sieciowych. Przy zkupie klucza udarowego warto zaopatrzyć się w nasadki udarowe w odpowiednim rozmiarze.
Powiązane kategorie: