Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
POLECAMY
Darmowa dostawa
POLECAMY
OKAZJA
POLECAMY
POLECAMY
Dostawa kurierem
POLECAMY
U Ciebie za 2-3 dni
POLECAMY
U Ciebie za 2-3 dni
OKAZJA
U Ciebie za 2-3 dni
OKAZJA
U Ciebie za 2-3 dni
OKAZJA
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
30 dni na zwrot
Bezpieczne płatności online
Kompresor, nazywany również sprężarką tłkową, to urządzenie służące do podwyższenia ciśnienia gazu lub wymuszenia jego przepływu. Najczęściej spotykanym rodzajem kompresora jest kompresor tłokowy jedno- lub dwustopniowy, ze smarowaniem olejowym lub bezolejowym z różną ilością cylindrów w układzie. Kompresory różnią się pojemnością zbiornika, wydajnością pracy, maksymalnym ciśnieniem roboczym, poziomem generowanego hałasu. Sprężarki mogą służyć do napędu maszyn przemysłowych i urządzeń o zasilaniu pneumatycznym. Wykorzystuje się je m.in. w warsztatach i na budowach. Wybór producentów kompresorów powietrza w naszym sklepie jest szeroki. Black&Decker, Gudepol, Makita, Pansam – to tylko niektóre znane marki zajmujące się produkcją sprzętu pneumatycznego.
Wybierając kompresor pneumatyczny powinniśmy skupić się na dwóch głównych kwestiach: jego zastosowaniu i rodzaju zasilania. Służąc do uruchomienia urządzenia pneumatycznego, kompresor musi spełniać oczekiwania tych sprzętów zarówno w kwestii ciśnienia (PSI), jak i sprężonego powietrza i przepływu – CFM. Jeśli dane narzędzie będzie potrzebowało do działania więcej sprężonego powietrza niż kompresor pneumatyczny jest w stanie jej zapewnić, możemy przeżyć niemałe rozczarowanie i nie móc wykonać właściwej pracy.
Warto dodać, że dostępne na rynku sprężarki dysponują zbiornikami w różnych kształtach, wielkościach. Mamy więc te z długim zbiornikiem umiejscowionym z boku i z kołami, ze zbiornikami pionowymi, tymi przypominającymi naleśnika i z wieloma zbiornikami cylindrycznymi. Dodajmy, że niektóre modele kompresorów pneumatycznych posiadają pokrętło, za pomocą którego wybiera się żądaną wartość ciśnienia.
Najbardziej uniwersalne są kompresory elektryczne. Dzięki podłączeniu ich do sieci szybko możemy wytworzyć odpowiednie ciśnienie i przystąpić do pracy. Sprawdzą się one przy zadaniach wymagających długiej pracy narzędzia. Minusem jest jednak konieczność używania ich w miejscu, gdzie jest dostęp do gniazdka.
Stąd na rynku pojawiły się także mniejsze kompresory akumulatorowe - idealnie sprawdzą się przy mniejszych narzędziach pneumatycznych, jak np pistolety do przedmuchiwania. Możemy je także uzyć do dmuchania materaca, dętki rowerowej itp. Można je zabrać ze sobą na kemping lub na budowę.
Ostatnim rodzajem zasilania w sprężarkach jest silnik spalinowy. Tego rodzaju urządzenia są zdecydowanie głośniejsze niż poprzednicy, charakteryzują się jednak dużą mocą.
Kolejną ważną kwestią jest wybór pomiędzy sprężarką olejową i bezolejową. Ta pierwsza charakteryzuje się koniecznością użycia oleju do smarowania pompy sprężarki. Należy go wymieniać regularnie. To rodzaj kompresorów, które dobrze sprawdzą się w pracy ciąglej z narzędziami pneumatycznymi. Używane są w lakierniach samochodowych, warsztatach naprawczych i na budowie, np do malowania.
W kompresorach bezolejowych tłok pracuje w oparciu o plastikowe pierścienie, które nie potrzebują oleju. Przez taką konstrukcję sprężarka się jednak szybko nagrzewa, co sprawia, że długotrwała praca staje się niemożliwa. Stąd takie kompresory polecane są raczej do użytku domowego.