30 dni na zwrot
Wróć do Narzędzia ręczne
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
Wróć do Narzędzia ręczne
OKAZJA
30 dni na zwrot
Bezpieczne płatności online
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
Darmowa dostawa
Dostawa kurierem
Nitowanie pozwala trwale połączyć ze sobą elementy. Metoda ta jest obecnie bardzo często stosowana ze względu na swoją prostotę oraz wysoką jakość uzyskanego połączenia. Nity doskonale sprawdzają się do łączenia powierzchni drewnianych, metalu, plastiku, różnego rodzaju materiałów budowlanych, a także skóry i tworzyw sztucznych.
Jednak, aby uzyskać najlepsze i trwałe efekty, niezbędne jest dobranie odpowiedniego rodzaju nitu. Nity standardowe nie mają dokładnie sprecyzowanego przeznaczenia, są powszechnie używane do wielu różnych prac. Nity rowkowane to idealne rozwiązanie do otworów nieprzelotowych, a rozwidlone sprawdzają się podczas pracy z miękkimi materiałami jak plastik czy drewno. Do łączeń pod wodą stosowane są nity zamknięte lub szczelne. Nity rozprężne cechuje największa siła zacisku i wyjątkowa wytrzymałość na rozciąganie. W pracach niskoobciążeniowych zastosowanie znajdują natomiast nity otwarte. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu całkowicie gładkiej powierzchni, bez żadnych wybrzuszeń skorzystaj z nitów wpuszczanych, które są wpuszczane w otwory po obu stronach łączenia.
Dodatkowo nity można sklasyfikować także ze względu na kształt kadłuba. Wyróżniamy tutaj nity stożkowe (przydatne, gdy chcesz uzyskać równą powierzchnię), z dużym kołnierzem (nieodzowne, gdy łączysz delikatny materiał z twardą powierzchnią) oraz z łbem kulistym o uniwersalnym zastosowaniu.
W pracy oprócz wyboru rodzaju nitów ważny jest także materiał, z jakiego te akcesoria są wykonane. Dostępne są nity aluminiowe, stalowe, ze stali nierdzewnej, miedziane oraz miedziowo-niklowe. Właściwości pierwszych z nich zależą od ilości dodanego stopu magnezu. Im więcej magnezu, tym nit jest twardszy. Duża uniwersalność zastosowania mają także nity stalowe. W miejscach narażonych na korozję najlepiej sprawdzi się stop miedziowo-niklowy oraz stal nierdzewna, a tam, gdzie potrzebne przewodnictwo cieplne - miedź.
W naszym asortymencie znajdziesz różnego rodzaju nity i nitonakrętki powszechnie wykorzystywane podczas łączenia tworzyw. Oferujemy także nitownice ręczne, akumulatorowe, pneumatyczne, dźwigowe, z obrotową głowicą oraz boczne.
Powiązane kategorie: