30 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
30 dni na zwrot
OKAZJA
OKAZJA
OKAZJA
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
Bezpieczne płatności online
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
Darmowa dostawa
Dostawa kurierem
Rodzaje i zastosowanie obrabiarek do tworzyw
Obrabiarka to ogólna nazwa na maszyny formujące drewno i niektóre inne materiały za pomocą skrawania. Jest to urządzenie obowiązkowe w każdym warsztacie stolarskim lub meblarskim. Producenci obrabiarek tworzą modele o różnych zastosowaniach – ogólnoużytkowych, jak i specjalnych. Jeżeli interesuje Cię zakup sprzętu tego typu, to sprawdź, w co warto zainwestować i na jakie marki postawić.
Mianem obrabiarki można nazwać bardzo szeroką grupę elektronarzędzi i maszyn specjalistycznych. Tym, co je łączy, jest wspólne zastosowanie, czyli kształtowanie materiałów skrawaniem. Oznacza to piłowanie, cięcie, szlifowanie, frezowanie, struganie i wiele innych czynności, którymi formuje się element. Urządzenia te mogą być stacjonarne lub przenośne – duże, ciężkie maszyny wykorzystuje się w profesjonalnych warsztatach produkcyjnych, działających na dużą skalę. Mobilne, akumulatorowe rodzaje obrabiarek sprawdzają się na budowie, w mniejszych warsztatach rzemieślniczych, przydomowych, hobbystycznych.
Rozróżnia się trzy główne rodzaje obrabiarek:
ogólnego przeznaczenia – podstawowe prace rzemieślnicze na małą skalę i produkcja jednostkowa. Skierowane do obróbki danego rodzaju materiału, a nie do konkretnej branży.
specjalizowane – do wykonywania określonych, specjalistycznych prac w zawężonym zakresie (np. prace budowlane).
specjalne – stosowane w konkretnych gałęziach przemysłu i produkcji seryjnej. Ich zastosowanie jest ograniczone, np. do obróbki jednego typu elementu.
Narzędzia w sklepie zaliczające się do ogólnej kategorii obrabiarek to wiele znanych nawet laikom urządzeń, z których korzysta się od czasu do czasu również w amatorskim warsztacie. Typami obrabiarek bowiem są:
strugi – do skrawania płaszczyzn drewnianych i materiałów drewnopochodnych. Elektryczne modele przydadzą się podczas usuwania starych powłok malarskich, lakierniczych. Rynek narzędziowy oferuje również szeroki wybór w pełni przenośnych strugarek akumulatorowych.
strugarki grubościówki – są to solidne, stacjonarne maszyny ze stołem roboczym, które obrabiają element w kilku płaszczyznach jednocześnie, precyzyjniej niż strug elektryczny czy akumulatorowy. Są lepiej przystosowane do skrawania większych elementów.
frezarki – służą do obrabiania skrawaniem powierzchni płaskich oraz kształtowania w postaci rowków, gwintów. Najpowszechniej używa się modeli górnowrzecionowych, najprostszych i bezpiecznych w obsłudze, dolnowrzecionowe są do specjalistycznych zastosowań.
tokarki – obrabiarka kształtująca drewno poprzez toczenie. Dzięki nim uzyskuje się kształty kuli, stożka, walca w warsztatach stolarskich i zakładach produkcyjnych. Są to stacjonarne maszyny, które obejmują także mniejszych gabarytów modele do obróbki precyzyjnej.
okleiniarki – przeznaczone do nanoszenia oklein na krawędzie i obrzeża mebli. Ten zabieg sprawia, że są idealnie gładkie i wykonane estetycznie. Taśma wykonana z laminatu, PCV, poliestru albo forniru jest przyklejana do obrzeża wydajnie i bez bałaganu.
obrabiarki wielofunkcyjne – oferowane narzędzia w sklepie narzedzia.pl to również sprzęty uniwersalne, o ogólnym zastosowaniu. W tej kategorii produktowej znajdziecie szlifierki do obróbki drewna, tworzyw sztucznych, metalu, ostrzarki oraz maszyny gratujące do rur i profili.
Obrabiarki, które proponujemy naszym klientom, skierowane są zarówno do majsterkowiczów, hobbystów DIY, jak również fachowców z wąskich dziedzin. Większość asortymentu obejmuje maszyny do użytku profesjonalnego, intensywnego i seryjnej produkcji, ale w każdej kategorii obejmującej różne modele obrabiarek, uwzględnione zostały sprzęty tańsze, do amatorskiego użytku, marek takich jak m.in. Dedra, Ferm, Einhell, Yato, Graphite, BlackDecker czy Worx. Polecamy także narzędzia marki Scheppach do użytku o umiarkowanej, średniej intensywności. Producenci z górnej półki, których narzędzia spełnią oczekiwania wymagających klientów i profesjonalistów z różnych branż to m.in. Proma, Festool, Grit, Metabo, DeWalt, Proxxon.
Zakup sprzętu wysokiej klasy i renomowanej marki to w przypadku firm i fachowców – inwestycja. Dla majsterkowiczów-amatorów i hobbystów – pewność długiej żywotności i przyjemnego użytkowania. Polecamy wybieranie narzędzi przyzwoitej lub wysokiej jakości, która będzie dla Was zadowalająca.
Obrabiarki są specjalistycznymi maszynami, przeznaczonymi do skośnego, wzdłużnego i poprzecznego piłowania części drewnianych, sklejki, płyt pilśniowych czy wiórowych. Sprzęty te zazwyczaj należą do urządzeń stacjonarnych. Warto dodać, że obrabiarki wyposaża się w stół, który można przesuwać oraz w piłę podcinającą, która znajduje się poniżej głównej piły. Dzięki pile podcinającej użytkownik obrabiarki łatwo dokona płytkiego nacięcia na zewnętrznej płaszczyźnie obrabianego elementu, np. laminatów wyprodukowanych z tworzyw sztucznych czy stopów metali lekkich. Warto wybrać takie model obrabiarki, którego twórcy dostosowali jego działanie do norm w zakresie emisji pyłu. Przydatny będzie również brzeszczot z wysokością regulowaną bezstopniowo. Dzięki szerokiej ofercie obrabiarek na rynku zaopatrzyć możemy się w urządzenie charakteryzujące się nie tylko wysoką jakością, ale i posiadające bogate wyposażenie podstawowe: ogranicznik wzdłużny, ogranicznik kątowy, podstawę, popychacz czy przedłużenie stołu.
Powiązane kategorie: