Dostawa kurierem
Wróć do Narzędzia motoryzacyjne
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
Wróć do Narzędzia motoryzacyjne
Dostawa kurierem
POLECAMY
Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.OKAZJA
Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.30 dni na zwrot
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
OKAZJA
U Ciebie za 11-14 dni
OKAZJA
U Ciebie za 11-14 dni
OKAZJA
U Ciebie za 11-14 dni
OKAZJA
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
Bezpieczne płatności online
Darmowa dostawa
Ta kategoria produktów obejmuje pompki akumulatorowe, które cechuje efektywne działanie i przydają się niemal w każdym domu. Nie musisz kupować dużej sprężarki tłokowej, aby szybko nadmuchać materac czy kilka piłek plażowych raz na jakiś czas. Małe, mobilne pompki zasilane akumulatorem spełnią oczekiwania osób, poszukujących sprzętu do mniej wymagających zastosowań.
Pompka akumulatorowa przydaje się w wielu sytuacjach w domu, na kempingu, wakacjach, warsztacie, garażu. Możliwych zastosowań ma mnóstwo, począwszy od dmuchania zabawek dziecięcych, akcesoriów basenowych, po opony rowerowe czy materace. Główną zaletą tego urządzenia jest szybkie pompowanie, którego nie trzeba przeprowadzać własnymi siłami. Pomaga również w spuszczaniu powietrza z przedmiotów. Dostępne na rynku modele zasilane są zazwyczaj z sieci bądź akumulatorem. Jeżeli używamy urządzenia wyłącznie w domu, np. do pompowania zabawek czy materacy, model elektryczny w niskiej cenie może być wystarczający. Natomiast wygodniejsza i pożyteczniejsza w użytkowaniu zdecydowanie jest pompka akumulatorowa. Można ją zabrać na wyjazd, wycieczkę do lasu, kemping i przewozić w samochodzie na wypadek nagłych sytuacji. Należy jednak pamiętać, aby regularnie dbać o poziom jej naładowania. Tylko wówczas będzie faktycznie gotowa do działania w każdym momencie. Decydując się na zakup urządzenia, trzeba zwrócić uwagę na typ wentyla i upewnić się, czy będzie kompatybilny z posiadanymi przedmiotami wymagającymi pompowania. Z pewnością nie warto szukać modelu, kierując się wyłącznie ceną, ponieważ najtańsze produkty są awaryjne, niezbyt trwałe, a ich solidność pozostawia wiele do życzenia.
W tej kategorii produktów znajdziecie również nieco mocniejsze pompki, którymi uda się napompować bardziej wymagające sprzęty. Kompresor akumulatorowy jest poręcznym i kompaktowym urządzeniem, zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnych elektrycznych lub spalinowych modeli ze zbiornikiem i o wiele wyższym ciśnieniu roboczym, używanych do wymagających zastosowań (np. napędzania narzędzi pneumatycznych, czy do intensywnego użytku w warsztatach samochodowych). Model akumulatorowy, zwany często samochodowym, efektywniej pompuje koła samochodu, roweru czy motocykla. Warto przechowywać go na stałe w samochodzie na wypadek znacznej utraty powietrza w kole bądź przy wymianie koła na zapasowe lub dojazdowe. Jazda z niedopompowanymi oponami nie tylko źle wpływa na konstrukcję koła, ale także zwiększa zużycie paliwa. Najbliższa stacja paliw może nie mieć na stanie kompresora, a warsztat wulkanizacyjny będzie nieczynny, jeżeli awaria spotka nas w godzinach wieczornych. Dobry kompresor akumulatorowy z ciśnieniem ok.10 bar to ratunek w sytuacjach, których niestety nie da się przewidzieć – warto być zabezpieczonym na takie wypadki.
Oto kilka parametrów, które należy uwzględnić, wybierając pompkę lub kompresor akumulatorowy:
ciśnienie – małe pompki zasilane akumulatorem mają maksymalnie 11 bar ciśnienia. Pozwala to na wykonanie wszystkich drobnych zadań, do jakich w warunkach domowych zazwyczaj są wykorzystywane
wydajność – parametr ten określa przepływ powietrza w litrach na minutę pracy, czyli efektywność działania danego kompresora. Jeżeli planujesz znaleźć urządzenie do pompowania kół, a nie tylko dmuchanych zabawek czy materaców, to warto postawić na większą wydajność.
napięcie akumulatora – zazwyczaj w tych urządzeniach wynosi 12 lub 18 V. Warto zwrócić uwagę na to, że zapalniczki samochodowe, umożliwiające ładowanie kompresora w terenie, mają napięcie 12 V.
wyposażenie dodatkowe – więcej akcesoriów w zestawie daje więcej możliwości dla właściciela. Można do nich zaliczyć adapter do wentyli samochodowych, rowerowych, materacy, igłę do pompowania piłek, przewód do ładowania urządzenia w samochodzie i do gniazda 230 V.
Pompki akumulatorowe są wielofunkcyjne i warto je posiadać na wyposażeniu garażu lub w bagażniku samochodowym. Umożliwiają pompowanie wielu materacy, co jest praktycznie niemożliwe do zrealizowania wyłącznie własnymi siłami. Ponadto błyskawicznie przygotują dmuchane akcesoria basenowe podczas wypraw nad rzekę. Model z wysokimi parametrami ciśnienia i wydajności bez problemu sprawdzi się w zaawansowanych zadaniach jak uzupełnienie powietrza w kole samochodowym.
Pompy są urządzeniami wielozadaniowymi – przede wszystkim dostarczają paliwo/olej do układu zasilania. Ponadto, dbają o jego odpowiednie ciśnienie, które powinno być co najmniej równe temu wymaganemu dla układu. Choć warto dodać, że zaleca się nadwyżkę ciśnienia, które podaje pompa w porównaniu do ciśnienia, które jest ustalane przez regulator, by zapewnić pełne napełnienie układu. Pamiętajmy, że pompa powinna również zapewnić wydatek, będący większym od maksymalnego zużycia paliwa silnika. W niskociśnieniowych układach wtryskowych mamy do czynienia z dwoma rodzajami pomp: pompą rotacyjną oraz pompą wirnikową. Nowe modele pomp do oleju i paliwa w swoim wyposażeniu zawierają często pojemnik zbierający, zatyczki uszczelniające, klip oddzielający a także wąż ssący. Wybierając pompę do oleju i paliwa zaopatrzy się w taką, która będzie posiadała żądaną przez nas wydajność, długość węża i odpowiednią pojemność zbiornika.