Bezpieczne płatności online
Wróć do Szlifierki
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
Wróć do Szlifierki
OKAZJA
Bezpieczne płatności online
POLECAMY
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
Darmowa dostawa
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
Dostawa kurierem
30 dni na zwrot
Szlifierki do betonu służą do szlifowania twardych materiałów betonowych i licowych. Sprawdzą się w takich zdaniach jak wykończenie fasady z betonu licowego czy też zdejmowanie warstw wierzchnich: farb, tynków położonych na ścianach. Przy wyborze danego modelu szlifierki warto porównać takie parametry jak moc, prędkość obrotowa, wielkość tarczy. Warto też przyjrzeć się wyposażeniu dodatkowemu, jakie oferuje producent np. mechanizmy odsysające, podświetlenie LED itd. Niektóre modele szlifierek do betonu mają uniwersalne zastosowanie – można pracować z tarczami lub frezami (np. urządzenia firmy Flex). Specjalnym modelem szlifierek do betonu są groszkowniki, które służą do wykonywania pasów antypoślizgowych na schodach. Jest wielu producentów szlifierek do betonu oferujących produkty dobrej jakości - np. Makita, Bosch, DeWalt czy Protool.
Ze względu na to, że beton jest bardzo twardym materiałem, który jest wymagający w obróbce, szlifierka do niego musi spełnić szereg wymagań. Przede wszystkim musi być bardzo wytrzymała, model nie przeznaczony do takiej pracy nie poradzi sobie z większa powierzchnią i ulegnie awarii.
Wybierając szlifierkę do betonu należy przede wszystkim zwrócić więc uwagę na moc urządzenia. Większość modeli zasilana jest sieciowo, a ich moc wynosi co najmniej 1,4kW i więcej. Dobra szlifierka do betonu będzie oferowała także regulację prędkości obrotów, co pozwoli pracować z betonem o różnej gramaturze.
Istotne jest także, by szlifierka do betonu oferowała możliwość odsysania pyłu - albo wbudowany albo mieć opcję podłączenia odkurzacza przemysłowego. Worek powinien być tak zamocowany, by nie przeszkadzał w pracy.
Ostatnią kwestią jest wielkość stopy - nie może ona być ani za duża, ani za mała. Zbyt dużą źle się pracuje i mogą być problemy z obrobieniem krawędzi i narożników. Duża stopa oznacza także większą wagę narzędzia, co może się przełożyć na komfort pracy. Zbyt mała stopa oznacza wolniejszą pracę.
Powiązane kategorie: