Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
OKAZJA
Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Darmowa dostawa
U Ciebie za 2 dni
Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.OKAZJA
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
Dostawa kurierem
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
30 dni na zwrot
Bezpieczne płatności online
Kategoria wiertarek udarowych obejmuje uniwersalne elektronarzędzia, w których ruch obrotowy wiertła jest połączony z ruchem posuwistym dla przyspieszenia wiercenia w twardych materiałach, np. w betonie albo metalu. Odpowiednia wiertarka udarowa to idealne narzędzie do pracy w kamieniu, płytach ceramicznych, drewnie i nie tylko.
Wiertarki udarowe mogą być sprzętem zarówno do domu, jak i być na wyposażeniu profesjonalnej firmy. Sprawdzą się podczas prac remontowych oraz monterskich.
Moc silnika wyrażona w watach (W) to podstawowe kryterium wyboru wiertarki udarowej - od tego zależy jak duże otwory możemy robić. Do wiercenia małych otworów (od 6-15 mm średnicy) wystarczą modele o mocy 400-650 W, natomiast do większych otworów i mieszania zapraw potrzebujemy już minimum 800 W mocy. Równie ważna jest prędkość obrotowa, energia udaru, częstotliwość udaru na minutę i moment obrotowy - parametry te mają istotny wpływ na efektywności i tempo pracy. Liczba udarów na minutę pomoże określić, jak szybko wykonany dane zadanie, natomiast energia udaru będzie miała wpływ na to w jak twardym materiale będzie możliwe wykonanie otworów.
Jeśli chodzi o wiertarki udarowe, to ważna jest też maksymalna średnica wiercenia. Podawane są najczęściej wartości [mm]:
Wiertarki udarowe mogą mieć też blokadę włącznika. Jest to bardzo przydatne przy pracy ciągłej. Nie trzeba wtedy cały czas naciskać na przycisk. Niektóre wiertarki udarowe mają programator pracy - urządzenie powtarza wówczas czas pracy oraz prędkość obrotów - jest to przydatne zwłaszcza podczas wiercenia otworów podobnej głębokości w tym samym materiale.
Ogranicznik głębokości pracy - bagnet poprowadzony równolegle do wiertła, za pomocą którego można wyznaczyć głębokość wiercenia. Ta metoda sprawdza się o wiele lepiej niż naklejanie taśmy izolacyjnej na wiertła. Głębokość otworu można ustalić na dwa sposoby: kierując się podziałką na samym ograniczniku lub przymierzając sprzęt do wykonanego już nawiertu. Przy drugim wariancie trzeba koniecznie pamiętać, o tym, że wiertło docelowe ma już być zamocowane w uchwycie.
Wiertarki udarowe magą mieć zasilanie sieciowe albo akumulatorowe. Wersja elektryczna jest tańsza, jest też często lżejsza, dzięki czemu ręce mniej się meczą podczas pracy. Akumulatorowa wiertarka udarowa jest nieco cięższa, ruchów operatora nie ogranicza jednak przewód zasilający. Taki sprzęt można spokojnie zabrać w teren, wystarczy wcześniej naładować akumulator.
Najmniej popularne są wiertarki udarowe z zasilaniem pneumatycznym, ponieważ do pracy wymagają kompresora. To też od sprężarki zależny wydajność pracy wiertarki.
Wiertarka wyposażona może być w udar mechaniczny albo pneumatyczny. W pierwszym przypadku rytmiczne uderzenia generowane są przez dwa elementy (młoteczki) wewnątrz urządzenia. Udar pneumatyczny jest natomiast wytwarzany przez sprężarkę (wbudowaną lub zewnętrzną).
Udar pneumatyczny stosowany jest w urządzeniach przeznaczonych do pracy twardymi materiałami. Jest po prostu bardziej wytrzymały. Maszyna z udarem mechanicznym ma zastosowanie przy pracy mniej wymagającej. Taka wiertarka udarowa jest jednak tańsza niż ta z udarem pneumatycznym.
Popularny samozacisk w wiertarkach udarowych i wiertarko-wkrętarkach pozwala dokonać szybkiej, beznarzędziowej wymiany wierteł. Uchwyt jest przy tym bardziej narażony na zanieczyszczenie pyłem. Uchwyty kluczykowe z kolei wymagają specjalnego kluczyka, co wydłuża czas wymiany wiertła, jednak pozwala solidnie i stabilnie dokręcić osprzęt, uszczelniając także konstrukcję. Zdecydowana większość modeli w tej kategorii została wyposażona w samozaciskowe mocowanie wierteł. Są też dostępne liczne modele z zębatym uchwytem kluczykowym.
Jeśli jeszcze nie wiemy, jaka wiertarka udarowa będzie dla nas najbardziej odpowiednia, to poza parametrami technicznymi takimi jak moc, moment obrotowy, prędkość obrotowa, energia udaru i częstotliwość udaru, sprawdźmy jeszcze akcesoria dołączane przez urządzenia. Znacznie ułatwi to porównania produktów.
Jednym z podstawowych akcesoriów, które mają wiertarki udarowe, są walizki transportowe. Poza wygodnym przenoszeniem sprzętu, ułatwiają one też zabezpieczenia urządzenia przez zabrudzeniami i kurzem podczas przechowywania.
Oferty promowane często wyposażone są w zestawy dodatkowych wierteł, np do pracy w twardych materiałach. z dodatkowych akcesoriów warto wymienić jeszcze uchwyty boczne, które sprawiają, że wiercenie jest bardziej precyzyjne. Wiertarka udarowa może być też wyposażona w różne końcówki robocze, np do szlifowania lub polerowania.
Zapraszamy do sprawdzenia oferty wiertarek udarowych na Narzedzia.pl. Dostawa produktu na terenie kraju przez nasz sklep jest darmowa, niezależnie od lokalizacji odbiorcy.
Masz wątpliwości, co do wyboru wiertarki udarowej? Skorzystaj z niezależnej opinii Klientów, którzy już korzystają z urządzeń w naszej ofercie! Większość pozytywnych opinii oscyluje wokół wiertarek Bosch, Makita, Einhell czy Black&Decker. Sporo wartościowych uwag można także znaleźć na temat modeli mniej znanych producentów. Użytkownicy tych elektronarzędzi zwracają szczególną uwagę na trwałość sprzętu oraz wydajność wiercenia w konkretnych materiałach, np. w betonie, cegle, płytkach ceramicznych czy w twardym drewnie.
Przedmiotem interesujących komentarzy jest też to, jakie wyposażenie dodatkowe mają wiertarki udarowe, m.in. wiertła i walizki. Zapoznaj się z opiniami i po wyborze wiertarki dla siebie nie pozostawaj dłużny - oceń wybrany produkt i dołącz do społeczności opiniotwórczej Narzedzia.pl!