Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
Darmowa dostawa
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
Dostawa kurierem
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
30 dni na zwrot
Bezpieczne płatności online
Narzędzia do zaciskania
Instalacje domowe najczęściej wykonywanie są z rur z tworzywa sztucznego lub metalu. Aby je odpowiednio połączyć należy skorzystać z metody zaciskania lub zgrzewania przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Dzięki temu połączenia instalacyjne są mocne i bardzo trwałe. Dostępne w naszym sklepie zaciskarki i zgrzewarki powinny być dobrane do materiału, z którego została wykonana instalacja. Sprawdź, który z produktów przyda się w Twoim domu.
Z racji tego że rury na ogół wykonywane są z tworzywa sztucznego, mogą być łączone za pomocą specjalistycznego kleju. Łączy on instalację na długie lata. Aby jednak połączenie to było naprawdę trwałe, klej powinien być zgrzewany, właśnie za pomocą zgrzewarki. Osiąga ona nadaną temperaturę, aby jej element grzejny mógł trwale połączyć powierzchnię wewnętrzną i zewnętrzną rur.
Chcesz mieć pewność, że wybrana zgrzewarka do rur z tworzyw sztucznych jest tym, czego szukasz? Zwróć uwagę na takie parametry jak:
Moc – im większa będzie moc zgrzewarki, tym szybciej urządzenie się nagrzeje i będzie w stanie bardzo szybko połączyć rury. Należy jednak pamiętać, że im wyższa moc zgrzewarki, tym więcej energii będzie pobierać.
Regulacja temperatury – jakościowa zgrzewarka do rur przeważnie posiada możliwość dostosowania temperatury do danej pracy.
Dodatkowe akcesoria – warto zainwestować w zgrzewarkę, która posiada dodatkowe elementy ułatwiające przeprowadzanie prac. Chodzi m.in. o zacisk stołowy czy stojak podłogowy. Sprawiają one, że zaciskarka jest jeszcze stabilniejsza.
W przypadku zaciskarek, do łączenia dwóch rur wykorzystywane są specjalne szczęki, zaciskające poszczególne elementy z bardzo dużą siłą. Przeważnie wynosi ona 32 kN. Najczęściej wykorzystywane są do łączenia metalowych i wielowarstwowych rur. Zaciskarki mogą być wyposażone w różne rodzaje szczęk. Wiele z nich jest kompatybilnych z zaciskarkami elektrycznymi. Coraz więcej producentów umieszcza zaciskarki w zestawie z rurami.
Jakie rodzaje zaciskarek znajdziesz w naszym sklepie?
Akumulatorowe – sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia zaciskarki do sieci elektrycznej.
Elektryczne – przeważnie ich moc jest wyższa, niż w przypadku urządzeń akumulatorowych. Jednak są uzależnione od podłączenia do gniazdka elektrycznego.
Ręczne – wybierane coraz rzadziej, ponieważ ich wykorzystywanie wymaga dużego nakładu siły.
Przy wykorzystaniu złączek, inaczej tulejek kablowych, można łączyć przeróżne przewody instalacyjne. Najpopularniejsze są tulejkowe złączki dedykowane do zaprasowywania na żyłach przewodów i kabli. Zaciska się je za pomocą hydraulicznej praski, jak i zaciskarek ręcznych. Na rynku dostępne są tulejki aluminiowe, miedziane i kablowe AL-CU.
W naszej ofercie znajdziesz nie tylko sprzęty do zaciskania, ale również do gięcia rur wykonanych z aluminium, miedzi i innych surowców. Przedstawiamy giętarki ręczne, akumulatorowe i elektryczne. Z łatwością więc dopasujesz je do swoich oczekiwań.
Wszystkie urządzenia do zaciskania i zgrzewania, a także gięcia rur, są bardzo łatwe w użytkowaniu. Dzięki temu, że do wyboru są różne rodzaje zasilania, możesz dopasować je do rodzaju wykonywanej pracy. Wszelkie narzędzia, które znajdziesz w naszej ofercie, pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów, co przekłada się na ich wysoką jakość i długą żywotność.
Zaciskarki to urządzenia elektrohydrauliczne, zasilane akumulatorem. Sprzęt przeznaczony jest do zaciskania złączek, charakteryzujących się średnicą do 40 mm – w przypadku tworzyw sztucznych/multilayer – i o średnicy do 28 mm w przypadku złączek metalowych. Co ważne, zaciskarkę można zasilać również z sieci, dzięki zasilaczowi. Wygodę użytkowania sprzętu zapewnia elektroniczne nim sterowanie, umożliwiające również stałe kontrolowanie stanu naładowania akumulatora. Urządzenie wyłącza się, gdy stan naładowania osiąga zbyt niski poziom. W zaciskarce następuje automatyczne zwolnienie zacisku w momencie przekroczenia definiowanej siły zaciskania. Warto wspomnieć także o lekkiej, niewielkiej, a przy okazji bardzo poręcznej prasie osiowej akumulatora. To, posiadające wymuszony obrót, urządzenie działa błyskawicznie, dzięki niemu wykonamy połączenia z tulejami zaciskowymi fi 12-40 mm.
Zgrzewarki są narzędziami hydraulicznymi, przeznaczonymi do łączenia rur wykonanych z tworzyw sztucznych. Do rozgrzewania kamieni stosuje się tzw. „patelnię”. Z dwóch rodzajów kamieni jeden służy do tego, by nagrzać stronę wewnętrzną, drugi – zewnętrzną. Elementy, które zgrzewarka nadtopiła łączone są natychmiastowo. Śruby mocujące nowszych modeli zgrzewarek wykonuje się z niekorodującej stali, ich pokrycie jest trwałe, dzięki czemu resztki tworzywa i zgorzeliny nie przyklejają się, a zgrzewarkę łatwo oczyścić. Warto również zaopatrzyć się w elektronarzędzie posiadające wbudowany wyświetlacz LCD. Dzięki niemu możliwe jest ustawienie żądanej temperatury pracy zgrzewarki. Stała, optymalna temperatura powinna utrzymywać się na całej powierzchni roboczej.