Dostawa kurierem
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
Dostawa kurierem
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
30 dni na zwrot
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
U Ciebie za 11-14 dni
Bezpieczne płatności online
Darmowa dostawa
W naszym najbliższym otoczeniu przy powstawaniu np. chodników, ulic, parkingów czy wjazdów, profesjonaliści musieli w pewnym momencie sięgnąć po unikatowe narzędzia o określonej funkcji. Właśnie do tej grupy należą zagęszczarki płytowe i stopy wibracyjne. Urządzenia te mają wbrew pozorom podstawowe znaczenie, ponieważ ich rolą jest zabezpieczenie gruntu przed powstawaniem nierówności w późniejszych etapach prac. Dlatego też przy wyborze docelowego urządzenia należy wziąć pod uwagę to, że jego jakość przełoży się na efekt późniejszych prac budowlanych.
W naszym sklepie zapewniamy dostęp do najlepszych urządzeń, które można znaleźć na rynku. Wśród zagęszczarek płytowych znajdują się propozycje pochodzące od renomowanych producentów, biorących pod uwagę najważniejsze czynniki przy produkcji.
Przechodząc do wyjaśniania, na czym właściwie polega praca, jaką wykonują zagęszczarki płytowe czy stopy wibracyjne, musimy wspomnieć, że urządzenia te mimo podobnej funkcji, różnią się między sobą. Z tego powodu omówimy każde z nich niezależnie, odnosząc się do specyfiki technicznej i przykładowych maszyn, które obejmują niezbędne właściwości.
Zagęszczarki płytowe, jak nazwa wskazuje, są urządzeniami, które przeznaczone są do zagęszczania podłoża. Głównym zadaniem, jakie wykonują, jest zagęszczanie masy podłoża, poprzez uciskanie i niwelowanie pęcherzy powietrza w podłożu. Ich konstrukcja w dużej mierze opiera się na płycie wibracyjnej, generującej uderzenia o określonej częstotliwość wibracji i mocy na ziemi. Dzięki temu, że zagęszczarka posiada mechanizm wibracyjny, może przyczynić się do zagęszczania piasku, przygotowywania podłoża do kostki brukowej, gdzie konieczna jest gwarancja równomiernej powierzchni, a także do przygotowania dowolnego gruntu na podbudowę.
W grupie zagęszczarek płytowych istnieją różne rodzaje, które odnoszą się do konkretnego typu urządzenia. Możemy wyróżnić, np. zagęszczarki dwukierunkowe, które mają odmienny typ silnika i pracują z większą siłą.
Zagęszczarka płytowa umożliwia pracę przy kształtowaniu krajobrazu, ale w szczególności znajduje zastosowanie jako ubijak do ziemi, na której powstanie nowa infrastruktura. Wiele osób chętnie zamawia usługi profesjonalistów, którzy mogą przygotować podłoże na prywatnych działkach pod chodniki, wjazdy, czy kostkę na podwórku.
Stopy wibracyjne to maszyny, które również spełniają rolę typowych zagęszczarek. Przeznaczone są one do ubijania gruntu z większą siłą, aby podłoże było maksymalnie wyrównane. Stopa wibracyjna posiada mniejszą płytę, która zapewnia wydajne wygładzanie i sprawia, że mniejsze powierzchnie otrzymują większy nacisk. W konstrukcji znajdziemy także elementy takie, jak miech, silnik na paliwo, do którego zbiornik znajduje się zwykle powyżej, korpus, a także specjalną ramę osłonową, spełniającą równolegle rolę uchwytu.
Nasza oferta obejmuje sprzęt, który z powodzeniem nada się do wykorzystywania przy większych działaniach. Wśród chętnie wybieranych propozycji z powodzeniem sprawdzą się:
zagęszczarka płytowa jednokierunkowa marki Norton, która ma masę 105 kg, moc 3,7 kW z wysokojakościowy silnikiem elektrycznym i doskonale nada się do asfaltu, brył i gleby,
zagęszczarka płytowa marki Dedra przeznaczona dla profesjonalistów do ubijania kostki, zagęszczania gruntu pod budowę fundamentów, do budowy rowów i kanałów, a także do tworzenia tarasów,
zagęszczarka marki Belle to wysoce wydajny i bezpieczny do zastosowania przez operatora sprzęt, dedykowany do prac drogowych, przy układaniu kostki brukowej, do prac w ogrodzie i do zagęszczania żwiru, piasku, gliny i innych.
Wymienione propozycje to jedynie przykładowe produkty posiadające mechanizm wibracyjny. Po więcej informacji zapraszamy bezpośrednio do kategorii produktów na stronie, gdzie można skorzystać z funkcji wyszukiwania: filtry cena i pozwolić sobie na porównanie, którą maszynę warto wybrać.
Podobnie, jak przy wyborze każdego innego produktu, tak i tutaj przy zakupie zagęszczarki płytowej lub stopy wibracyjnej, warto orientować się w tym, które parametry mają znaczenie.
Przy zakupie zagęszczarki płytowej koniecznie należy sprawdzić:
moc urządzenia,
jakim silnikiem elektrycznym jest zasilana,
jakie rozmiary ma płyta i czy pozwoli pracować w wąskich miejscach,
z jakiego materiału wykonana jest płyta,
jaka jest prędkość przesuwu,
jaka jest głębokość zagęszczania podłoża,
jaka jest masa maszyny,
jaką siłę mają wibracje wpływające na dłonie i ramiona,
jaka jest siła odśrodkowa,
ile litrów mieści zbiornik,
ile wynosi liczba uderzeń,
rodzaj paliwa używanego do pracy,
najniższa cena.
Wymienione parametry to jedynie wskazówki, którymi warto się zasugerować. Wszystkie te informacje zawarte są wraz ze zdjęciami poglądowymi produktów, które można wyszukać na naszej stronie. Zawarte są tam także informacje o tym, jak wygląda dostawa wysyłka, czy transport.
Klientów zainteresowanych innymi ofertami produktów z naszej strony, zachęcamy do odwiedzenia także innych kategorii. Wśród nich dostępne są produkty niezbędne w codziennej pracy wielu osób. Po więcej informacji zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.
Zagęszczarki to urządzenia służące do zagęszczania podłoża, które to zagęszczanie odbywa się za pomocą wibracji. Głównym elementem roboczym tego sprzętu jest metalowa płyta wzbudzana przez mechanizm wibracyjny, który napędzany jest silnikiem elektrycznym lub spalinowym. Najczęściej mechanizm wibracyjny składa się z jednego lub dwóch wałków mimośrodowych znajdujących się na płycie wibracyjnej w szczelnej obudowie. Istnieje kilka rodzajów zagęszczarek: ręcznie prowadzone (w tym nawrotne), samoprzesuwne, kroczące i podczepiane pod inne maszyny. Zagęszczarki wykorzystuje się przy drobnych pracach budowlanych, przygotowywania podłoża pod położenie instalacji przewodowych, kostki brukowej, robotach drogowych itd. Zagęszczarki różnią się rodzajem zasilania, wymiarami płyty roboczej, prędkością przesuwu, częstotliwością wibracji, głębokością zagęszczania itd. Przykładem dobrej klasy zagęszczarek są modele firmy Belle.
Dostępne w sklepie narzedza.pl zagęszczarki płytowe dysponują szeregiem praktycznych rozwiązań. Model PCLX 400, dzięki wyposażeniu w silnik Honda GX100 nie emituje do środowiska dużej ilości niebezpiecznych spalin. Sprzęt waży 64 kg, a więc niedużo jak na tego typu urządzenie – jest lekki, a jednocześnie mocny. Zagęszczarka płytowa posiada antywibracyjną rączkę, znacznie ułatwiającą operowanie urządzeniem oraz uchwyty, dzięki którym możliwe jest wygodne przeniesienie narzędzia w dwie osoby. Warto dodać, że zagęszczarkę wyposażono w płytę, która wykonana została z żeliwa. Drugie z urządzeń dostępnych na stronie narzedzia.pl – spalinowa zagęszczarka do gruntu Ergo Fix wyróżnia się mocą 4 KM i najlepiej sprawdza się przy wykonywaniu podsypek pod chodniki, parkingi, ścieżki czy nawet boiska. Najważniejszymi parametrami, które należy wziąć pod uwagę, kupując zagęszczarkę płytową są: moc, pojemność zbiornika, prędkość przesuwu, częstotliwość pracy, powierzchnia ubijania, waga.